Bugun...
Bizi izleyin:Ankara’daki “Rize Günleri” 2 Yıldır Yapılamıyor...

Tarih: 07-03-2018 07:51:27 + -


Ankara’daki Rizeliler soruyor: Ankara’da “RİZE GÜNLERİ” yapılmasına kim (ler) engel oluyor?


Ankara’daki “Rize Günleri” 2 Yıldır Yapılamıyor...

Geleneksel hale gelmiş olmasına rağmen Ankara’daki “Rize Günleri” 2 yıldır yapılamıyor.

Ankara’daki Rizeliler soruyor: Ankara’da “RİZE GÜNLERİ” yapılmasına kim (ler) engel oluyor?

Ankara’da Rizeliler adına önemli hizmetler yapan ve Rizelilere önemli mekanlar kazandıran Ankara Rizeliler Derneği Başkanı İdris Kansızoğlu, Derneğin önemli gelir kaynağı olan Ankara Rize Günlerinin 2 yıldır yapılamadığını, oysa buradan elde edecekleri gelirlerle yeni hizmetlere imza atmak istediklerini belirtmekte.

2007 Yılında kurulmuş olan Ankara Rizeliler derneği hatırlanacağı gibi bir süre önce yolsuzluk iddialarıyla çalkalanmış, 2014 tarihine kadar yapılmış olan” Rizeliler Günleri” gelirlerinin o gün görev yapmakta olan bazı dernek yöneticileri tarafından iç edildiği öne sürülmüş, konu yargıya intikal etmişti.

 

Bu tartışmalar çerçevesinde 2014 yılında gerçekleşen değişimle de İdris Kansızoğlu başkanlığında yeni bir yönetim göreve getirilmişti.

Kansızoğlu, göreve geldikten sonra ancak 2 yıl “Rize Günleri”ni yapabilmiş, daha sonra bu günlerin yapılmasına Rize cephesinden olur çıkmamıştı.

4 yıl önce göreve gelmiş olmasına ve gelir getirici olan “Rize Günleri”ni sadece 2 yıl yapabilmesine rağmen, Kansızoğlu ve yönetimi bu süre içerisinde Derneğe Önemli yerler kazandırdı.

Derneğe Kızılay merkezinde teraslı 300 metrekare dernek binası kazandıran Kansızoğlu, Altındağ hamam önünde de Rize Konağını derneğin mülkleri arasına kattı.

Ankara Rizeliler Derneği, hemşehrilerimizin bir araya gelmesine imkan sağlamak için Keçiören Subay evleri park içinde bir çay bahçesini de derneğe kazandırdı.

Kansızoğlu,şimdi de dernek olarak Ankara’da okuyan Rizeli Yüksek Okul kız öğrencilerine hizmet verecek olan bir kız yurdunu hizmete sokmanın uğraşları içerisinde. Bunun için seçilmiş yer olan Cebeci’deki Yüksek Öğrenim Kız yurdunun, kredi yurtlar Müdürlüğünden temini için son aşamaya gelinilmiş durumda.

Ankara Rizeliler Derneğinin mega projesi ise Ankara’da bir RİZE KÖYÜ yapmak. Bunun için Ankara Çubuk Bölgesinden 58 dönümlük bir alan Milli Emlaktan Çubuk belediyesine tahsis edildi. Çubuk Belediyesi de bu yeri Ankara Rizeliler Derneğine tahsis ediyor.

 

Rize Köyü’nde Rize’ye ait bitkiler, meyveler bulunacak ve mesire yeri olarak kullanılacak bu yerde günübirlik ihtiyaçlara cevap verecek tesisler de yer alacak.. Böylece buraya gelenler adeta Rize havasını teneffüs etmiş olacaklar.

Ankara’da Rizeliler adına en güzel hizmetleri yapmaya çalıştıklarını belirten Kansızoğlu, önlerindeki engellerin başında gelir yetersizliğinin geldiğini, bunun için Rize Günleri’nin yapılmasına ihtiyaç olduğunu vurgulamakta.

Bunca güzel hizmetleri görüp, bu hizmetlerin daha da artması için çaba sarfeden Ankara Rizeliler Derneğinin, “RİZE GÜNLERİ “yapılması taleplerinin neden karşılanmadığı merak konusu.

Şimdi sormak gerek; Ankara’da RİZE GÜNLERİ “yapılmasını kim(ler) engelliyor?
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Editörün Seçtikleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI