Bugun...
Bizi izleyin:AK Parti İl Başkanı Avcıdan çarpıcı açıklamalar...

Tarih: 03-11-2017 09:40:05 Güncelleme: 03-11-2017 09:59:05 + -


AK Parti Rize İl Başkanı Muhammet Avcı,Kaçkar TV'de Uluslararası İlişkiler Uzmanı Turgay Terzibaş'ın hazırlayıp sunduğu "Gündem Özel" programına konuk olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.


AK Parti İl Başkanı Avcıdan çarpıcı açıklamalar...

AK Parti Rize İl Başkanı Muhammet Avcı,Kaçkar TV'de Uluslararası İlişkiler Uzmanı Turgay Terzibaş'ın hazırlayıp sunduğu "Gündem Özel" programına konuk olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Türk siyasetçilerinin önde gelenlerinin Rizeli olması avantajını çok iyi değerlendirdiğimizi düşünüyorum"

 

Avcı,Türk siyasetçilerinin önde gelenlerinin Rizeli olmasının avantajını çok iyi değerlendirdiklerini düşündüğünü söyleyerek,". Cumhurbaşkanı Rize'li olmasaydı Rize'de büyük yatırımların bu kadar erken nihayete erdirilmesi kolay olmazdı. Bugünkü büyük yatırımların temeli Hayati Yazıcı geçmişteki döneminde atılmıştı.Şimdi yeni bir bakanımız var. Yeni bir vizyon ortaya koymaya çalışıyoruz.Statik olarak kalan ve kendisini geliştirmeyen bir yapı söz konusu değil Rize'de.Ortak paydamız söz konusu olduğunda uyum içinde çalışmayacağımız hiçbir siyasi parti yok.Rize için hep birlikte mücadele etmeliyiz. Rizede yüzde 76 oy alan partiyiz. Ancak yüzde 25 temsil eden partilerin bizim için önemi vardır. Biz o tabanla da bizim için çok önemli değeri ve ehemmiyeti vardır. Kapalı kapılar ardında siyaset yapan teşkilat değiliz.Tüm Rizeliler STK'lar lar ve siyasi partilelerin görüşlerini alarak yatırımlar yapıyoruz. Yoksa Rize ölçeğinde bir ilde bu kadar büyük yatırımları konuşmak pek mümkün değildir. Bu hedef birlikteliğinin sonucudur.

Turgay Terzibaş'ın kendinizi nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna;

"Kendimizi değerlenmdirmiyoruz. Ama esas ölçü bu değil teşkilatın ve halkın değerlendirmesi önemli. Bu değerlendirmeler bizi memnun ediyor.Kendi içimizde muhasebemizide yapıyoruz.

Siyasi parti içerisinde fikir ayrılıklarının olmamamsı mümkünmü. Önemli olan fikir ayrılıklarını tek bir hedef etrafında toplayabilmek.

Bir il yada ilçe başkanının devam edip etmeyeceği yada göreve başlayacağına il yada ilçe başkanı bunu tek başına belirlemez. İl başkanı sadece kendi kanaatini ortaya koyar.Bunun paydaşları var paydaşlarla beraber bu meseleler çözülür.eğer mevcutta ilçe başkanı varsa ilçe başkanıyla ilgili kongre sürecinden 3 ay önce itibaren son derece demokratik şekilde insanların özgür bir şekilde kanaatlerini belirteceği bir ortamda çalışma yaparız. Bu çalışmaya genel merkezden koordinatörlerde iştirak eder. Başarılı bir teşkilatsa zaten hiç ilçe başkanını ve teşkilatı varsa zaten yapılacak bir şey yoktur. Tek bir aday etrafında kümelenme söz konusudur ve buna göre karar verilir.Değişiklik yapılacaksa oradaki teşkilat grubunun kannatleri kamuoyunun kanaatleri alınarak ve ilden gönderilen koordinatörü gönderir onun kanaatlerini alırız, gençlik ve kadın komisyonu kanaatlerini alırız ve buna göre belirleriz. Bu karar genel merkez tarafından belirlenir.Yeni adaylarda yine aynı kanaatler alınır ona göre aday belirlenir. Bu bahsettiğimiz son derece demokratik çalışmadır.bunu yaparken hedefimiz ilçeyi tek bir aday etrafından nasıl bir araya getirebiliriz. 12 kong 12 si tek adayla geçtik.

İl ve ilçelerde metal yorgunluğu

12 ilçenin 4 ü nü değiştik.ama yönetim kurulu arkadaşlarımızın yarısından çoğunu değiştirdik. Bunlar metal yorgunumudur? asla söz konusu değil. Zamanı müsait olmadığı için ayrılan ve hakikaten yorulan teşkilata daha fazla emek veremeyecek arkadaş değişmiştir. İl yönetim kurulu oluşturuken de bu bahsettiğimiz ölçüleri dikkate alarak planalama yapacağız. Yorgun olan arkadaşlar mutlaka vardır. Uzun yıllar siyasete yapmış arkadaş var. Uzun yıllar siyaset yapmak hakikaten insanı yorar. Burada daha fazla mesai yapabilecek arkadaşlarla yola devam edecez. Fakat AK Parti'de bu değişiklikler bayrak yarışı olarak yorumlanır.Küskünlüklerin olmaması mümkün değil. Önemli olan çok az küskünle bu kongre süreçlerini geçmektir. Elbette ilçe yöne kurulu  ya da ilçe yönetim kurulunda görev almak isteyip alamayan arkadaşlarımız  olabilir .Ama biz bunları belli kriterler çerçevesinde yapıyoruz. Çeşitli dengeler gereği yapıyoruz. Belkide çok değer verdiğimiz ark. Yön krl a alamadığımız oluyor.Kırılabilir üzülebilirler ama biz onların gönüllerini tamir etmeye çalışıyoruz.

   Belediye Başkanları değişimleri

     Seçimle gelen seçimle gider ifadesi ne için kullanılmıştı daha önce. Elma ile armutu birbirine karıştırmaya gerek yok. AK Parti kendi içerisinde siyasi bir insiyatif kullanıyor. Bu idari bir konu değil, partinin bir konusu. Parti içi siyasi karardır.Partinin görüşünü belediye  başkanlarına iletiliyor. Burada belediye başkanları şunuda yapabilir. Ben AKP den istifa ediyorum ama belediye başkanı olarak kalacağım. Hiç biri bu tercihi kullanmıyor. Bu ne anlama geliyor. Bizim geleneğimizin davamızın manası ortadadır. Parti varsa belediye başkanı vardır parti varsa Milletvekili vardır, parti varsa bakanlarımız vardır. Aslolan partidir.şahısların tek başına aldıkları oy mutlaka değerlidir. Ama partiden istifaları istenen belediye başkanlarımızın hiç biri de belediye başkanlığında kalmayı istememiştir.

Rizede değişim olurmu?

Rizde bu konuda dedikodular üretiliyor. Hatta tek bir ofis var. Bu ofisten çıkan dedikodular var. Kimler olduğunu biliyoruz. Bu dedikoduların hangi ofisten çıkarıldığı nerelere pazarlandığı ve sokağa nasıl sokağa yaydırıldığını bütün ayrıntılarıyla vakıfız ancak detaya girmek istemiyorum. Çünkü konjontür gereği bu tarz yalanla kamuoyu oluşturmanın bir alıcısı var.Türkiye'de  belediye başkanı alınıyor. Bunu rizede de çıkarırsanız mutlaka alıcısı olur. Rizede kesinlikle belediye başkanıyla ilgili bir değişiklik söz konusu değildir. Davanın geleceğini kendi geleceğinin altında tutatnlar bu tür ofislerde bu planlamaları yapıyorlar.Son derece gayri ahlaki planlama ile partinin geleceğini ve selametini bir kenara bırakarak kendi geleceklerini ve selametlerini ön plana çıkaranlar bu teşkilatdan cevabı alacaklardır. Bu teşkilatta AK Parti'den  de diğer partilerden de olabilir.Ancak kendilerini AK Parti içerisinde gösterip AK Parti karşıtlarıyla ortak harekete girenler  gerekli cevabı alacaklar.İl başkanı olmak isteyen il yönetiminde olmak isteyen arkadaşlarımız olabilir. Bu doğal taleptir. Ama il başk yada il yönetiminde olmak için partinin vizyonuna ters düşebilecek şekilde eylemlere yönelmek kaldıracağımız bir durum değil. Mevcut il başkanına kumpaslar kurarak onun ayağını kaydırmaya çalışarak ve partinin prensibine aykırı hareket etmek bizim teşkilatın ahlakına uymaz.

Kongre 18 kasımda, Aday olacakmısınız ?

 

Genel merkez tarafından arandım. Bir zaman dilimi verildi ve kurullarımız oluşturarak yani yeni yönetim kurulumuzun son şekli verilerek bir havuz oluşturmamız bir karar bize tebliğ edildi.Genel merkezde 2 saatlik toplantı yaptık.ilk kongrenin rizede olması istendiği bize söylendi. Genel merkezimizde listemiz son şeklini aldı. 18 Kasım cumartesi 13:30 da Cumhurbaşkanın teşrifiyle il kongresi gerçekleştirilecek.

 
Kaynak: kackartv.com.tr-özel haber

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Rize Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI