Bugun...
Bizi izleyin:ADD Arhavi şubesi çalışmalarına devam ediyor...

Tarih: 18-11-2019 15:20:30 + -


Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi on yıldır geleneksel hale getirdiği 10 Kasım Anıtkabir gezisi ödüllü yarışmasında dereceye giren öğrencileri Ankara’ya götürdü.Emekli öğretmen olan ADDBaşkanı Emine Hekimoğlu Atatürk Haftası içinde birçokokulda Atatürk’ü anlatmaya devam ediyor.


ADD Arhavi şubesi çalışmalarına devam ediyor...

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

 

Resim önizlemesi

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi on yıldır geleneksel hale getirdiği 10 Kasım Anıtkabir gezisi ödüllü yarışmasında dereceye giren öğrencileri Ankara’ya götürdü.Emekli öğretmen olan ADDBaşkanı Emine Hekimoğlu Atatürk Haftası içinde birçokokulda Atatürk’ü anlatmaya devam ediyor.

En son Hopa Kardelen Çocuk Akademisi’ne giden başkan  konu ile ilgili  şu açıklamayı yaptı.

ÖĞRENCİLERİ ANKARA’YA GÖTÜRDÜ

“10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında Atatürk sevgisini, idealizmini benimsetmek ve yaygınlaştırmak için onuncu kez düzenlediğimiz yarışmada her kategoride birinci olan dört öğrencimizi ödül olarak Ankara’ya götürdük.Anıtkabir’de Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkıp özlemlesevgimizi ve saygımızı gösterdik.Şükranlarımızı sunduk,  dua ettik.

Ankara’da Başkent Öğretmenevindekaldığımız iki gece üç gün süresince öğrencilerimize İlk Meclis’i,  Müzeleri, TBMM’ni, Ankara Kalesi’ni ve ODTÜ’yü gezdirdik.İkinci Cumhurbaşkanımız merhum İsmet İnönü’nün evi olan Pembe Köşk’ü gezdik ve hala içinde yaşayan kızı Sayın Özden Toker’le söyleşi yaptık.Atatürk’ü ve yaşadıklarını anlattı, tarihi konuştuk.

İlk defa il dışına çıkan öğrencilerimiz gezdikçe öğrendiler, öğrendikçe mutlu oldular. Bizler de onların coşkusunu, sevincini gördükçe güçlendik, gururlandık.

HOPA KARDELEN ÇOCUK AKADEMİSİNDE ATATÜRK’Ü ANLATTI

Geçen hafta Arhavi’de yaptığımız çalışmaları kendi okullarında da yapmamızı teklif eden Hopa kardelen Çocuk Akademisi’ni ziyaret ettim.Öğrencilere Atatürk’ü anlattım. Şarkılar söyledik.”O Benim Kahramanımdı” adlı kitabı dağıttım ve “Keloğlan Anıtkabir’de” çizgi filmini izledik.Okulun yönetici ve öğretmenlerinin öğrencilerine yazdırdıkları Atatürk’e mektupları da alıp Anıtkabir’e götürüp öğrencilerimize okuttuk.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİMİZE BURS VERİYORUZ

Bu arada eğitim burslarımızı 15 Kasım itibarıyla 11 üniversite öğrencimize ödemeye başladığımızı da açıklamak isterim. Kuruluşumuzdan bu yana 200 öğrencimize burs vermenin gururunu taşıyoruz.

 Tüm bu güzellikleri yapmamıza, yaşatmamıza destek olan isimleri bizde saklı tüm yardımsever dostlarımıza öğrenciler adına teşekkürler ediyorum.

Ayrıca Ankara’ya gidiş dönüş biletlerimizi karşılayan Arhavi Belediye Başkanı sayın Vasfi Kurtoğlu’na; Ankara’da bizi ağırlayan milletvekilimiz sayın Uğur Bayraktutan’a ve danışmanı sayın Çağlar Güney’e; öğrencilerimize zaman ayıran ve sohbet eden, ikinci Cumhurbaşkanımız merhum İsmet İnönü’nün kızı sayın Özden Toker’e; Başkent Öğretmenevinde konaklamamızı sağlayan iş adamımız Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı sayın Atıf Kesimal’e; üç gün boyunca gurubumuza minibüs tahsis eden Çankaya Belediyesi’ne ve sayın Gökhan Giritlioğlu’na; bizleri ağırlayan Arhavililer Vakfı başkanı sayın Kayhan Giritlioğlu’na ve yönetim kurulu üyesi sayın Şinasi Toraman’a; değerli büyüklerim Ahmet Engin ve Neziha Hekimoğlu’na ; beraber yola çıktığımız yönetim kurulu üyesi sevgili arkadaşım Saniye Atalay’a şahsım ve öğrencilerimiz adına çok teşekkür  ediyorum.

Böyle güzel insanlar var oldukça, paylaştıkça, yanımızda oldukça büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimizin her zaman yanında olacağız, gücümüz yettiğince.

Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, idarecilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyor, nice başarılar diliyorum. Ödüllerimizi 27 Kasım Çarşamba günü Saat:13.30’da derneğimizde vereceğimizi de bildirirken sevgi ve saygılarımı sunarım. ”dedi.

 

 

 

 
Kaynak: Hayati AKBAŞ

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Artvin Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI