Bugun...
Bizi izleyin:Açıklamam başka yerlere çekilmesim

Tarih: 09-09-2020 11:37:27 + -


CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya demiryolu konusunda yaptığı açıklamanın başka yerlere çekilmemesi gerektiğini be bundan büyük üzüntü duyduğunu söyledi.


Açıklamam başka yerlere çekilmesim

Açıklamam Başka Yerlere Çekilmesin
CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya demiryolu konusunda yaptığı açıklamanın başka yerlere çekilmemesi gerektiğini be bundan büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Kaya açıklamasında, “AKP yetkilileri 6,7 yıldır Erzincan-Trabzon demiryolu hattından bahsediyor ve bunu Trabzon'a müjde olarak sundular, hayırlı olsun dediler. Ben bu sözün takipçisiyim, verilen söz tutulsun, halka yalan konuşulmasın istiyorum. AKP' liler verdikleri sözü tutsun istiyorum, sözlerimi çarpıtarak kendilerini kurtarmaya çalışmasınlar. Benim söylediklerim ortada. Rize'ye demiryolunun gelmesi bizi Trabzon'a demiryolunun gelmesi kadar mutlu eder. Demiryolunun Trabzon'a, Rize'ye, Sarp’a kadar gitmesi, tüm doğu Karadeniz’e gelmesi yönünde birçok açıklamam var. Benim söylediğim, AKP Hükümeti Trabzon’a verdiği demiryolu sözünü yerine getirsin, millete yalan konuşmasınlar. Ayrıca Rize'ye de demiryolu yapılacaksa bunda öncü olalım, Rize'ye demiryolunun yapılması için hep birlikte mücadele edelim." dedi.
CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon’ ve Rize’de yaşam standartlarını yükseltmek ve yaşayanların refahını arttırmak için demiryolunun çok önemli bir etken olduğunu ifade ederek, “Demiryolunun Samsun’dan Karadeniz illerine uğrayarak Sarp’a kadar gitmesini istiyoruz. Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin illerimiz demir ağlarla birbirine bağlansın istiyoruz. En doğrusu budur.  Fakat bir yandan da, Yıllar önce Trabzon’a sözü verilen Erzincan-Kelkit-Gümüşhane-Torul-Maçka-Trabzon Demiryolu Hattı Projesi hayata geçirilsin istiyoruz, bu proje rafa mı kaldırıldı, verilen sözler unutuldu mu, bir milletvekili olarak ben bunu sorguluyorum. 
Demiryolu Trabzon'a da, Rize’ye de, tüm Karadeniz illerine de bir an önce gelsin diye uğraşıyorum. Demiryolu sadece Trabzon'a gelsin Rize'ye gelmesin demek, bunu düşünmek ancak art niyetli cahillerin işi olabilir. Sözlerimi çarpıtarak bu şekilde yorumlayanlar art niyetli siyaset bezirgânlarıdır." dedi
CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, her platformda Rize’nin haklarına sahip çıktığını belirterek, Çay konusunda, HES’ ler konusunda her zaman Rize’ nin haklarını savundum. Bu konularda adeta bir Rize milletvekili gibi çalıştım, çalışmaya devam edeceğim. Rize’li hemşerilerim müsterih olsunlar Rize'ye demiryolu gelecekse bu mücadelede sonuna kadar yanlarında olurum. 
Millete söz verip sözünü tutmayanlar Algı operasyonlarıyla Rize ile Trabzon'u karşı karşıya getirmeye çalışıyor, buna kimsenin gücü yetmeyecektir. Trabzon'da bizim Rize'de bizim.
Biz AKP Hükümetinin Trabzon’a verdiği demiryolu sözünün ne olduğunu akibetini sorduk, Rize'ye yapılmak istenen demiryolu projesine karşı çıkmadık. Keşke yapılsa, bundan büyük duyarım” dedi
Kaynak: İlyas GÜR

Editör: Dilek Onay CanEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI