Bugun...
Bizi izleyin:8 Mart'ta kadınların sorunları belirlendi

Tarih: 19-03-2019 12:49:20 + -


Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Türk kadınının sorunları ve beklentilerini belirlemek üzere bir çalıştay düzenledi.


8 Mart'ta kadınların sorunları belirlendi

 

Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Türk kadınının sorunları ve beklentilerini belirlemek üzere bir çalıştay düzenledi.

“Kent ve Kadın” ana başlıklı çalıştay, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi hocalarının moderatörlüğünde Rize öğretmen Evinde yapıldı. Kamu Kurumlarının temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve çeşitli kesimlerden hanımların katılımıyla 6 ayrı masada 6 başlık altında oluşturulan komisyonlar, Türk kadınlarının yaşadıkları sorunları ve beklentilerini belirledi.

Rize Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran, Rize Milli Eğitim Müdürü Yaşar koçak ve Rize kent Konseyi Başkanı Sadullah Köse’nin de katıldığı çalıştay altı konu başlığı altında programlandı.

Kadın ve Aile masasının moderatörlüğünü RTEÜ Eğitim Fak. Öğr. Üyesi Betül aydın yaptı.

Kadın Sağlığı masasını Sağlık Meslek Yüksek Okulu Öğr. Üyesi Dr Ayşe Gümüşler Başaran, Kadının Eğitimi masasını RTEÜ Öğr görevlisi Dr Şenay Baş, Kadının Hukuksal Hakları masasını RTEÜ Arş Görevlisi Sinem Karakaş, Kadının Çalışma Hayatında Yeri masasını RTEÜ Öğr. Üyesi Dr Güler Yanık ve Kent Yaşamı masasını RTEÜ Öğr. Üyesi Deryanur Dinçer yönetti. Katılımın yüksek olduğu çalıştay sonucunda ortaya çıkan sonuç bildirgeleri önce raporlanacak ardından kitaplaştırılarak her biri kendi birimleri olmak üzere gerekli makamlara ulaştırılacak.

Çalıştay ile ilgili bilgi veren Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hatice semiz “Dünya Kadınlar Gününde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Hocalarının moderatörlüğünde her yönüyle yaşadığımız şehirde kadının yerini konuştuğumuz “KENT VE KADIN” ana başlıklı çalıştayımız son derece verimli bir şekilde sona erdi.

Gerek Kamu Kurumlarımızın Temsilcilerinin, gerek Sivil Toplum Kuruluşlarımızın, gerekse çeşitli kesimlerden hanımların gün boyu aktif katılımıyla ve tüm masalarda konuşulanların moderatör hocalarımız tarafından sunumlarıyla hemen hemen kadınlarla ilgili her konuya değinmiş olduk. Bu anlamlı çalıştayımıza katılımları ile bizleri onurlandıran Vali Yardımcımız Sayın Ahmet Dalkıran’a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar Koçak’a, bütün katılımcılarımıza ve bu konuda duyarlı olan herkese çok teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

 
Kaynak: Kaçkar Tv Özel Haber-Çiğdem FAZLIOĞLU

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Rize Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI