Bugun...
Bizi izleyin:53 Gazeteciler Derneğinden açıklama

Tarih: 21-02-2018 09:40:18 + -


53 Gazeteciler Derneği Başkanı Mustafa Bayrak yaptığı açıklamada gazetecilik vasfı olmayan kişileri dernek çatısı altında tutmayacaklarını söyledi.


53 Gazeteciler Derneğinden açıklama

 

    Dernek Başkanı Mustafa Bayrak açıklamasında “ Derneğimiz kutsal bir görevi yapan, halk ve devletin kurumlarını korumak, devlet çıkarlarına zarar verenleri ifşa etmek, asla yargı mekanizmasına müdahale etmemek, insanlara insan oldukları için değer vermek, kurumlar arası ilişkilerde taraf olmamak, mesleği menfaatler için kullanmamak, dernek çatısı altında yer alacak kişilerin Gazetecilik sıfatı taşıması gerekmektedir. Bugün bazı haber siteleri haberciliği kendi menfaatleri için kullanmaktadır, gazetecilik ile ilgili hiçbir vasfı olmayan, Gazeteciliğin G sini dahi bilmeyen kişilerin kamuoyunu yanıltması, kulaktan duyma haberleri haber yaparak kamuoyunu aldatması mesleğin etik kurallarına ve insanlık vicdanına karşı sorumluluk ister, bu tip insanlar zaman içinde uyarılmış ve dernek çatısı altından çıkartılmıştır” dedi.

     Yalandan masraf ettiler

Dernek Başkanı Mustafa Bayrak noter kanalı ile istifa ettiklerini açıklayan şahsiyetlerin 05.02. 2018 tarih ve 51 sayılı yazı ile Dernek üyeliklerinden atıldıklarını belirterek “ Bu kişiler dernek çatısı altında uyumsuzluk, derneği istedikleri gibi yönetememek ve kamu oyunda dernek aleyhine konuşmalarından dolayı bu kişiler dernek üyeliklerinden silinmiştir. Bunların noter kanalı ile istifa etmelerine gerek yoktu, yalandan para harcadılar, dernek ile bağları zaten kesilmişti” dedi.

     Gazeteci örnek olmalı

Dernek Başkanı Mustafa Bayrak “ 35 yıllık meslek hayatımda hiç kimse şahsim için dedikodu üretmemiştir, Dernek başkanlığını adalet içinde tüm üyelerime eşit davranarak yerine getirdim, kimseye kın , nefret duymadım, kurum ve kuruluşlar ile bağı her zaman güçlü tuttum, içimizde ki akrepler zaman zaman bu bağları zayıflatmak istese de buna izin vermedim. Gazetecilik onurlu ve gururlu bir meslektir, bu mesleğe leke getirecek kişilere asla musamma göstermem. İlgili şahısların kişilikleri kamu oyu tarafından bilinmektedir.  Bu çatı altında hiç kimse diğer meslektaşımızdan daha onurlu ve gururlu değildir, biz seçmesini de biliriz, lekelileri de biliriz, bizim yaptığımız insanlar topluluğu içinden bu topluluğa uymayan şarbonluları ayırmak oldu” dedi.
Kaynak: taraf53Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Rize Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI