Bugun...
Bizi izleyin:2. Anadolu Medyası Çalıştayı Ankara'da yapıldı

Tarih: 14-05-2018 10:47:22 + -


TİMEF Üyesi STK'lar, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Üyesi STK'lar, Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Konfederasyonu üyesi STK'lar, TİMEF Üyesi olmayan Medya alanında faaliyet gösteren STK'lar, yerel ve bölgesel radyo ve televizyon sahiplerinin kurdukları, bu alanda bir ilk STK olan Yerel ve Bölgesel Radyo Televizyon Sahipleri Derneği RATSA, Anadolu'da faaliyet gösteren tüm Yerel Medya kuruluşları ve Medya çalışanlarının arasından, Türkiye'nin yedi ayrı bölgesindeki illerde, her biri alanında yetkin 50 yerel medya temsilcisinin davetli olarak katıldıkları 2. ANADOLU MEDYASI ÇALIŞTAYI, 10-12 Mayıs tarihlerinde, Ankara Hotel Monec'te gerçekleştirildi.


2. Anadolu Medyası Çalıştayı Ankara'da yapıldı

TİMEF GENEL BAŞKANI GÜREL;

"YEREL MEDYA SON ÇARE OLARAK, MORS ALFABESİ İLE S.O.S VERİYOR"

TİMEF Üyesi STK'lar, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Üyesi STK'lar, Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Konfederasyonu üyesi STK'lar, TİMEF Üyesi olmayan Medya alanında faaliyet gösteren STK'lar, yerel ve bölgesel radyo ve televizyon sahiplerinin kurdukları, bu alanda bir ilk STK olan Yerel ve Bölgesel Radyo Televizyon Sahipleri Derneği RATSA, Anadolu'da faaliyet gösteren tüm Yerel Medya kuruluşları ve  Medya çalışanlarının arasından, Türkiye'nin yedi ayrı bölgesindeki illerde, her biri alanında yetkin 50 yerel medya temsilcisinin davetli olarak katıldıkları 2. ANADOLU MEDYASI ÇALIŞTAYI, 10-12 Mayıs tarihlerinde, Ankara Hotel Monec'te  gerçekleştirildi.

Açılış oturumuna RTÜK Başkanvekili Esat ÇIPLAK'ın da katıldığı Çalıştayda bir konuşma yapan TİMEF Genel Başkanı Şakir GÜREL, Yerel Medya'nın çok zor durumda olduğunu, şartlarının her geçen gün daha da ağırlaştığını, bugün gelinen noktada ise Mors Alfabesi ile S.O.S çağrısında bulunmak zorunda kalındığını belirterek özetle şunları söyledi;

Anadolu Medyasını oluşturan biz yerel yayıncılar oldukça önemli, önemli olduğu kadar da zor günlerden geçiyoruz. Önümüzdeki seçimler, yaşadığımız zorlukların üstesinden gelebilmemiz için bize ve siyasilere tarihi fırsatlar da sunuyor. Şimdi ya bu tarihi fırsat değerlendirilecek,  Anadolu Medyası yoluna devam edecek,  ya da başta yerel televizyonlar olmak üzere çok sesliliğin, renkliliğin ve basın özgürlüğü ile birlikte Anadolu Medyasının biraz daha çöktüğünü görecek, kısa bir zaman sonra da yok oluşunu izleyeceğiz. Bu tarihi günlerde siyasi görüşlerimizi bir kenara bırakalım ama birbirimizi yalnız bırakmayalım. Şimdi olduğu gibi birlik olalım, birlikte olalım, olmaya devam edelim, sorunlarımızın çözümü için sesimizi duyuralım"


TİMEF Genel Başkanı Gürel ayrıca, AB Sivil Düşün Programı, Kahramankazan Belediyesi ve  RTÜK Başkanvekili Esat ÇIPLAK ile Anadolu Medyasının vefakar ve cefakar emektarları başta olmak üzere, katkı ve katılımda bulunan herkese, eksiksiz ve sıcak  misafirperverlikleri İçin ayrıca Hotel Monec’e de teşekkür etti.

OHAL ve Seçim sürecinde yerel medyanın içinde bulunduğu durumun konuşulduğu, şartlarının iyileştirilmesi, çeşitliliğinin korunması için yapılacakların tartışıldığı, bir yıl önce ilki yapılan ANADOLU MEDYASI ÇALIŞTAYI 'nda alınan kararların uygulamasının değerlendirildiği çalıştayda, Türkiye'de Yerel Medyanın oluşturduğu çek sesliliğin, çeşitliliğin, renkliliğin, özgürlüğün, daha önemlisi Yerel Medyanın bizatihi kendisinin yok olmaması için Çalıştay Sonuç Bildirisi ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti başta olmak üzere resmi, sivil ve siyasi tüm ilgililere S.O.S çağrısında bulunuldu.

 

 

 

 

 

 

 
Kaynak: kackartv.com.tr-özel haber

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Editörün Seçtikleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI