Bugun...
Bizi izleyin:10. Rize Tanıtım Günleri...

Tarih: 21-09-2017 10:43:24 + -


Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Uyuşturucu, çocuk yalnız kaldığı zaman başlıyor.


10. Rize Tanıtım Günleri...

Gençlik ve Spor Bakanı  Osman Aşkın Bak, "Uyuşturucu, çocuk yalnız kaldığı zaman başlıyor. İşte bu noktada aileden başlayan adımın sonrasında spor kulüpleri devreye girecek. Bizim derneklerimiz devreye girecek. Çocuklarımıza dokunacağız, onlara sahip çıkacağız. Gençlere biz dokunmazsak sokakta onlara uyuşturucu tacirleri dokunuyor." dedi.

Bakan Bak,  Maltepe Etkinlik Alanı'nda düzenlenen 10.  Rize Tanıtım Günleri'nin açılışına katıldı.

Organizasyonla  Rize'nin tanıtıldığını belirten Bak, İstanbulluları  Rize'ye davet etti.

Artık  Rize'nin çayın yanında turizmle de anıldığını dile getiren Bak, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Rize-Artvin havalimanının dolgu işlemleri başladı. Artık oraya ulaşım çok daha kolaylaşıyor. Turizmdeki yatırımlarımız devam ediyor. Kayak merkezi ile ilgili çalışmalarımız ihale aşamasına geldi. İnşallah insanlar artık sadece yazın değil, kışın da  Rize'ye,  Karadeniz'e gidecek.  Karadeniz, yapılan yatırımlarla gelişiyor.  Rize de bundan payını alıyor.  Rize'de 100 yıldan fazla süren Ovit Dağı Tüneli tamamlanıyor. Lojistik ve organize sanayi bölgesi projesi devam ediyor.  Çaykuryeni çay fabrikaları yapmaya devam ediyor.

Biz de  İstanbul'da yaşayan Rizeliler olarak buradan derneklerimiz aracılığıyla  Rize'ye destek vermeye devam edeceğiz. Hemşehri derneklerimizin fonksiyonlarını, etkilerini artırmamız lazım. Gençlerimize, çocuklarımıza kültürümüzü aktarmamız lazım. Biz birlikte gelişeceğiz. Hem  Rize'nin hem  Türkiye'nin gelişmesi için çalışacağız. Birlikte bu ülkeyi daha iyi noktalara taşımamız lazım. Etrafımızda dönen oyunları görüyorsunuz. Bu oyunları bozmak için bir arada olmalıyız. Güçlü olmalıyız, birbirimize sarılmalı, birbirimizi sevmeliyiz."

"Uyuşturucu ile mücadeleyi önemli görüyoruz"

Bak, uyuşturucu tehlikesine karşı uyarılarda da bulunarak, "Çocuklarımız eve geldikleri zaman onlara sarılacağız, sevgimizi aktaracağız. Okulda, dışarıda ne yaptığına bakacağız, onlarla sohbet edeceğiz.  Twitter'dan veya WhatsApp'tan değil, ona sarılarak sohbet edeceğiz. Uyuşturucu, çocuk yalnız kaldığı zaman başlıyor. İşte bu noktada aileden başlayan adımın sonrasında spor kulüpleri devreye girecek. Bizim derneklerimiz devreye girecek. Çocuklarımıza dokunacağız, onlara sahip çıkacağız. Gençlere biz dokunmazsak sokakta onlara uyuşturucu tacirleri dokunuyor. Onları adeta esirleri, köleleri haline getiriyorlar ve toplumda bir huzursuzluk başlıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak uyuşturucu ile mücadeleyi önemli görüyoruz. Bu noktada tüm derneklerimizden, sivil toplum kuruluşlarımızdan, tüm belediyelerimizden, herkesten destek bekliyoruz. Bu, sadece devletin yapacağı bir iş değil.

Gençliğin, bilimi, kültürü, sanatı, sporu en iyi şekilde yapmasını sağlayacağız ve ülkemizi dünyada hak ettiği yere getireceğiz. Bu noktada sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan ile yürümeye devam edeceğiz. Milletimizle beraber tüm dünyaya şunu söyleyeceğiz; 'Biz Türk milleti olarak beraberiz, biriz ve güçlüyüz." ifadelerini kullandı.

"Bırakalım sigarayı, içelim  Rize çayı"

Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) Genel Başkanı  Recep Albayrak da etkinliği önceki yıla göre daha nitelikli ve bütünleşik projeler şeklinde hazırladıklarını söyledi.

Tanıtım, kültür, sanat ve yöresel tatların sunumlarının yanında dört farklı sosyal sorumluluk projesinin etkinlik alanında icra edileceğini ifade eden Albayrak, şöyle konuştu: 

" Yeşilay ve  Rize Ticaret Borsası'nın destekleriyle 'Bırakalım sigarayı, içelim  Rizeçayı' projesini hazırladık ve inşallah pazar günü özel bir proje olarak hem plan ve programımızı hem de bu geceyi icra edeceğiz. Ayrıca  İstanbul'da İl Sağlık Müdürümüz ile de kanser, diş, göz ve kulak taraması alanında da sosyal sorumluluk projesi ile çalışmaları başlattık."

" Rize başarının şehri olmak zorunda"

AK Parti  İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ise Rizelilerin her şeyi çok iyi yapmak zorunda olduğunu belirterek, " Rize başarının şehri olmak zorunda. Çünkü  Rize,  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın şehri. Zaman buldukça Rizemize gittiğimizde artık çayın yanında turizmi görüyoruz. Turizmin yanında eğitimi görüyoruz. Hep birlikte  Rize'de çok daha başarılı olmak zorundayız." ifadelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Bakan Bak ve protokol üyeleri, tanıtım stantlarını gezdi.

Etkinliğin açılışına, TBMM Başkanvekili  Akif Hamzaçebi, TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu,  Rize Valisi  Erdoğan Bektaş, çok sayıda milletvekili, belediye başkanı, STK temsilcisi ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlik, 24  Eylül'de sona erecek.
Editör: Dilek ONAY CANFACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Kültür Sanat Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI